Mališani Dječjeg vrtića Matulji, njih pedesetak, sudjelovalo je na Mićoj Zvončarskoj smotri koja je jedno od najvažnijih događanja u općini Matulji, posvećeno očuvanju zvončarske tradicije i prenošenju običaja na najmlađe generacije.
Za ovogodišnju smotru pobrinuo se Pusni odbor Matulji,a čija ruta je održana od Trtni preko Osojnaka do Štaciona gdje nas je dočekao obrok, omiljeno pohano meso.
Na startu smotre bilo je jako živo i veselo. Šaroliki kostimi i maske koje djeca preferiraju. Mjerili smo se i pogledavali tko je ljepši. Jedni su jedva čekali kad ćemo krenuti, a neki se nisu uspjeli istrgnuti iz roditeljskog zagrljaja. Na različitim punktovima plesali smo, pjevali i bili okrijepljeni različitim “pusnim slašćicama” i sokovima.
Kostimirani smo šetali putem dugačkim oko 800 metara, promatrali okolinu oko sebe , nešto uspoređivali, komentirali….i onda smo prošli ispred kuće gdje je bila jumbo vreća napunjena različitim otpadom. Viktor je to prvi primijetio i glasno svim prijateljima oko sebe izjavio: “Ovdje sigurno stanuje neki gospodin Njokić i sada uređuje svoju kuću od nereda. Možda mu pomaže i gospođa Margareta”.
S izjavom su se složila djeca naše skupine jer smo baš ovog tjedna završili tematsku priču iz slikovnice: “Gospodin Njokić i jedrenjak” te nam je po tome smotra bila edukativnog karaktera.
Zapravo, uživajući u maškarama spoznali smo koliko tematske slikovnice potiču djecu na stvaranje i izražavanje, razvoj svijesti o sebi i svojoj okolini te stvaranje vlastitog mišljenja.
Smotru smo završili uz omiljenu pjesmu “Kad si sretan” i izjavu na bini od Ivana: “Ja san zdola maski od policajca samo običan čovek!”.
