Antonjski rog je zatulil i se maškare va vrtiće pul Matuj zbudil
Antonju i početak maškara u vrtiću Matulji obilježili smo nizom aktivnosti. Zajedno s djecom izradili smo i objesili pusta Spojkića. Ime je dobio iz razloga što se svakodnevno zbog različitih razloga spajamo iz jedne u drugu skupinu, posebno u popodnevnoj smjeni. Prilikom završetka radova oko pusta dogodila se zanimljivost. Leon je predložio da pusta upoznamo s našim vrtićem i počastimo ga s našom zdravom rođendanskom tortom od voća. Ideju su svi prihvatili. Nadamo se da je i pust Spojkić uživao u pripremljenoj svečanosti.
U pratnji djece pust je stigao i do ravnateljice Adele koja je djeci simbolično predala ključeve vrtića na način da uživaju u igri, plesu i veselju. Party u vrtiću nastao je prilikom dizanja pusta u prizemlju vrtića.
Kako je i običaj, treba i “zatulit va rog”. Sve o rogu i tuljenju u rog ispričao je Marin, domar vrtića, inače vrsni Mučićev zvončar.
Smeli smo se, tancali i vragali….
Živio pust!
